Rok 2019

Od września do grudnia 2019 wspólnie z Fundacją Agrafka realizowaliśmy dalszą część projektu „Nowoczesny Senior – zajęcia komputerowe, językowe i integracyjne”. W tym czasie odbyły się 3 cykle warsztatów komputerowych i drugi cykl warsztatów języka angielskiego.

Odbyło się też kilka prelekcji dla naszych podopiecznych.

Odbyło się też kilka wyjść integracyjnych na różne wydarzenia kulturalne (wystawy, prelekcje)

W projekcie wzięło udział 180 osób.

 


Na przełomie czerwca i lipca 2019 odbył się turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Jastrzębiej Górze dla naszych podopiecznych w ramach projektów „Wakacyjne cyfrowe podróże – program rehabilitacyjno-integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych oraz Seniorów – edycja 2” i „Turnus rehabilitacyjno – wypoczynkowy dla osób niepełnosprawnych głównie z zaburzeniami psychicznymi”. Turnus odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Miasta Toruń. W turnusie wzięło udział 9 osób.

Pogoda nam dosyć dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli zażyć kąpieli słonecznych, odbyć piesze wycieczki np.: do Wąwozu Lisi Jar, szukaliśmy ukrytych zadań bawiąc się w Geocatching, Byliśmy na Latarni morskiej w Rozewiu. Odbyliśmy też dwie wycieczki: do Władysławowa i na Hel. Zwiedziliśmy tam: Fokarium, Muzeum Rybołówstwa, Dom Morświna, Rezerwat Słone Łąki, Aleję Gwiazd Sportu.

Podczas wyjazdu odbyły się też warsztaty komputerowo-fotograficzne, na których uczestnicy uczyli się przenosić zrobione podczas turnusu zdjęcia z telefonów i aparatów na komputer, dokonując lekkiej obróbki w prostym programie graficznym Zdjęcia.

Uczestnicy turnusu spędzili aktywnie 5 dni nad polskim morzem, wypoczęli i naładowali akumulatory na dalszą część roku.


Od czerwca 2019 realizujemy projekt skierowany do Osób Niepełnosprawnych w wieku 55+ pod nazwą: „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 2”. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.


W czerwcu 2019 rozpoczęliśmy projekt pn. „Wakacyjne cyfrowe podróże – program rehabilitacyjno-integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych oraz Seniorów – edycja 2”. Projekt współfinansowany ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

W planie projektu przewidziano szkolenie komputerowe dla 20 osób stacjonarnie w Toruniu oraz turnus rehabilitacyjny dla 9 osób na Morzem Bałtyckim.

W ramach projektu odwiedziliśmy wspólnie kino oraz Niewidzialny Dom.


7-8.06.2019 ekipa Stowarzyszenia Agrafka odbyła wizytę studyjną, w celu poznania działania innych organizacji pozarządowych. Odwiedziliśmy Wioskę Mydlarską TEODORYK uczestnicząc w warsztatach mydlarskich, zielarskich i pralniczych oraz poznaliśmy przemiłych właścicieli. Było to dla nas owocne spotkanie, pełne niezwykłych doznań ze strony miejsca, w którym się znaleźliśmy, niezwykłych uroków przyrody i otaczających nas ludzi. Na pewno tu wrócimy.

 


W marcu 2019 rozpoczęliśmy warsztaty komputerowe dla mieszkańców Torunia w wieku 65+. Natomiast w kwietniu 2019 rozpoczęła się pierwsza tura szkolenia z języka angielskiego. Obie aktywności są częścią projektu „Nowoczesny Senior – zajęcia komputerowe, językowe i integracyjne”.


5-02-2019 wzięliśmy udział w ogólnopolskim wydarzeniu jakim był Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia odbyła się prelekcja odnośnie bezpiecznego korzystania z internetu przez naszych podopiecznych.


7-01-2019 odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Komendy Miejskiej Policji z Torunia nt. bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym, a zwłaszcza jak wystrzegać się oszustów.

więcej można na ten temat przeczytać: http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb3/informacje/wiadomosci/93568,Spotkanie-z-seniorami.html

 

Stowarzyszenie Agrafka we współpracy z Fundacją Agrafka prowadzi od stycznia 2019 projekt pod nazwą „Nowoczesny Senior – zajęcia komputerowe, językowe i integracyjne”. Jest to już 7 edycja tego projektu. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Skip to content