Rok 2022

Rok 2022

10 listopada 2022 odbył się uroczysty wernisaż wystawy pt. „Letnie klimaty” wieńczącej projekt „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 5”. Na ścianach Fundacji Agrafka, współrealizatora projektu, zawisły zdjęcia uczestników, wykonane podczas 2 plenerów fotograficznych oraz godzin obróbki spędzonych przy komputerach. Zdjęcia można cały czas oglądać w Fundacji Agrafka. Dla tych, którzy do nas osobiście nie dotrą, przygotowaliśmy prezentację multimedialną, prezentującą pracę beneficjentów projektu.

Zapraszamy do oglądania.

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń w kwocie 5 tys. zł.


Uczestnicy letnich warsztatów fotograficznych uczestniczyli w 2 plenerach fotograficznych. Fotografowali okolice Wisły na obu jej brzegach. Na zdjęciach znalazła się architektura i przyroda. Uczestniczyli też w seansie filmowym w kinie Centrum w CSW p.t. „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”. Odwiedzili także dwie wystawy fotograficzne: Katar 2022 i Kujawsko-Pomorskie Press Photo.

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń

 

 


Nie tylko szkolimy w obsłudze urządzeń cyfrowych. Uczestnicy naszych projektów także biorą udział w spotkaniach integracyjnych. Odwiedzają muzea, wystawy, wernisaże, prelekcje. Korzystamy z uprzejmości miejskich instytucji lub wydarzeń organizowanych bezpłatnie. A oto niektóre z takich wydarzeń: Zwiedzanie Dworu Artusa, wernisaże wystaw fotograficznych Wystaw się w CSW oraz Kujawsko-Pomorskie Press Photo, spotkanie z autorką kryminałów Katarzyną Bondą czy wyjście do Muzeum Artylerii. A oto fotorelacja z kilku takich spotkań:


W okresie letnim realizujemy 5 edycję warsztatów komputerowo-fotograficznych pod nazwą „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 5” przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami. Tak jak w poprzednich latach planowany jest plener fotograficzny, zajęcia z obsługi komputera i smartfonów, warsztaty z robienia zdjęć i obróbki foto. Uczestnicy odwiedzą odbywające się w Toruniu wystawy fotograficzne, by uczyć się fotografii od najlepszych. Całość projektu zakończy się wystawą fotograficzną w siedzibie Fundacji Agrafka.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń w wysokości 5 tys. zł.


 

Stowarzyszenie Agrafka we współpracy z Fundacją Agrafka prowadzi od lutego 2022 projekt pod nazwą „Nowoczesny Senior – zajęcia komputerowe, językowe i integracyjne”. Jest to już 10 edycja tego projektu. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

                   

Skip to content