Rok 2023

W listopadzie 2024 projekt „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 6” dobiegł końca. Wszyscy uczestnicy spotkali się w Fundacji Agrafka na wystawie wieńczącej projekt. Na ścianach Fundacji Agrafka zawisły zdjęcia wykonane przez uczestników projektu, podczas letnich plenerów i spacerów. Miło wspominaliśmy wspólnie spędzony czas, podziwiając piękne, letnie kadry.

Powstała również prezentacja zawierające wszystkie docenione fotografie. Prezentacje w postaci filmu można obejrzeć na YouTubie.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń.


W ramach realizowanego projektu „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 6” uczestnicy wzięli udział w stacjonarnych zajęciach na komputerach i smartfonach. Przenosili zdjęcia na komputery, obrabiali zdjęcia w kilku programach do obróbki. Obrabiali również zdjęcia na swoich smartfonach. Byli na dwóch plenerach fotograficznych: Dworzec Główny i Park Tysiąclecia oraz Muzeum Etnograficzne i CKK Jordanki. Na jednym z plenerów wykonaliśmy uczestnikom sesję portretową. W Fundacji Agrafka uruchomiliśmy Studio Fotograficzne Agrafka i w nim uczestnicy w przebraniach mieli wykonaną kolejną sesję portretową. Odwiedziliśmy 3 wystawy fotograficzne: Kujawsko-Pomorskie Press Photo 2022 w Dworze Artusa oraz Poza Czasem i Oblicza fotografii w Małej Galerii Fotografii. Bardzo ważne jest to, by podczas nauki robienia dobrych zdjęć, podglądać najlepszych.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń.


W okresie letnim realizujemy 6 edycję warsztatów komputerowo-fotograficznych pod nazwą „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 6” przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami. Tak jak w poprzednich latach planowany jest plener fotograficzny, zajęcia z obsługi komputera i smartfonów, warsztaty z robienia zdjęć i obróbki foto. Uczestnicy odwiedzą odbywające się w Toruniu wystawy fotograficzne, by uczyć się fotografii od najlepszych. Całość projektu zakończy się wystawą fotograficzną w siedzibie Fundacji Agrafka.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń w wysokości 5 700 zł.

 


 

Stowarzyszenie Agrafka we współpracy z Fundacją Agrafka prowadzi od maja 2023 projekt pod nazwą Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne – edycja 6″.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

                 

Skip to content